Субота, 28.12.2024, 11:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Орадівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Калькулятор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільна бібліотека

Візитна карта

Орадівської шкільної бібліотеки

Адреса:

30034 Черкаська область,

Христинівський район, 

село Орадівка вулиця Першотравнева 18, 

тел. 91-5-40 

Орадівська загальноосвітня 

школа І-ІІІ ступенів

 

Інформація про бібліотекаря:

Коломієць Тетяна Миколаївна 

09.03.1968 рік народження.

Тальянківський радгосп-технікум.

стаж роботи 22 роки

Графік роботи шкільної бібліотеки

Бібліотека працює з понеділка по п’ятницю:

з 9.00-13.00

Вихідний день:

субота та неділя

 

Робота в бібліотеці:

Робота з довідковою літературою

Бібліотечний урок


 

сторія нашої  Орадівської шкільної бібліотеки починається з 1929 року, коли було побудовано у селі школа. Школу у селі побудували після встановлення Радянської Влади, після організації сільськогосподарської артілі. До Великої Жовтневої соціалістичної революції наше село було відсталим. Злиденне матеріальне становище селян доповнювалось убогством культурно-побутових умов. У селі була церковно-приходська школа і шинок. З церквою вони складали весь арсенал «культурної роботи». Діти в школу тоді ходили погано одягненими, вчились у неймовірних умовах (по 70-80 учнів  в одній кімнаті.)
Та й навчав їх піп та один учитель.
Навчались по хатах, освіта була три класи. Переважна більшість селян була не писемною. Але час не стояв на місці. Завдяки наполегливій праці колгоспників і великої допомоги держави діти почали навчатися у хорошій семирічній школі. В школі було дуже мало книг. Були тільки книжки для молодших класів. Підручники купувалися за кошти батьків. Після закінчення навчання, діти підручники в школі не залишали.
Коли розпочалася ВВВ навчання в школі припинилось. У 1944 році німецькі загарбники забрали приміщення школи під свій штаб. Було знищено ворогами багато художньої літератури. 
Після війни свою роботу школа відновила. Класи були переповнені. Було по декілька паралельних класів. Ні підручників ні художньої літератури в школі не хватало. Книги були найдорожчим придбанням того часу.
В школі такої посади як бібліотекар не було. Вчителька групи продовженого дня по сумісництву виконувала обов’язки бібліотекаря.
В 1968 році розпочалося будівництво нової двоповерхової школи. А в 1975 році діти перейшли у нове приміщення школи. Тут було виділено приміщення під шкільну бібліотеку. З роками кількість художньої літератури збільшується, діти були забезпечені підручниками за державні кошти.
Ми гордимося тим, що з Орадівки вийшло близько сотні спеціалістів різного профілю народного господарства. Хіба не радує й те що відомі в країні літературні діячі М. Гребенюк, П. Моргаєнко та Ст. Зінчук – наші односельчани. Їхні твори друкувалися на Ст. Зінчука знаходяться у нашій шкільній бібліотеці. Він часто буває у нашій школі, коли приїздить до рідного села. Але ж перші його вірші були присвячені найдорожчим людям – матері, першій вчительці, школі.

Місце для роботи на ПК


 На фото ви можете побачити постійно діючи експонати

Пошук
МОН України
Черкаська ОДА

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz