Понеділок, 06.05.2024, 09:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Орадівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Календар
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13
Калькулятор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

На початок 1963-1964 н.р. згідно поданих заяв батьків до 1 класу зараховано 20 учнів 1956 року народження. З січня 1964  по вересень 1965 року директором школи працює Головатий Микола Семенович, завуч Манжула З.Є. 15 січня 1964 року в школі було проведено читацьку конференцію присвячену 150 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Постановою журі  23 учні  були нагороджені подарунками, а  Населенко Олександра, Денисюк Надію, Фещенко Раїсу, Гудзовського Петра, Стефанюк Надію , Населенко Любу, Гребенюк Віру  направлено на районну читацьку конференцію. В цьому ж місяці в школі проводилась олімпіада  юних фізиків, на районну олімпіаду було направлено Манцерову Любу, Мастилко Надію, Файдун Любу.В лютому - олімпіада з хімії, рішенням журі на районну олімпіаду було направлено тих же самих учнів що і по фізиці.

В березні 1964 року в селі проводився районний огляд художньої самодіяльності учнівських колективів Христинівського району.В квітні  місяці директором було видано наказ по школі про те, що учні школи порушують вказівки вчителів, класних керівників, дирекції школи і часто відвідують підривне поле, звідки приносять кулі, взривники та порох, що не пішовши в школу розводили багаття і кидали туди боєприпаси, в погрібі закопували гранату, палили порох, витоплювали з куль олово, що небезпечно для життя. Учням знижували     оцінку за поведінку, оголошували сувору догану з занесенням в особову справу, повідомлялось батьків, проведено батьківські збори.

  

За підсумками навчального року за  відмінне навчання і поведінку вручено подарунки  на суму 4 карбованці, в т.ч. учням 1 класу: Рижій Людмилі, Рижій Оксані, Григоренко Любі, Населенко Тетяні,  Солоненко Людмилі,  Населенко Олександру. 20 учнів 1 класу було переведено до 2 класу, одного учня залишили на повторний курс. Восьмирічку  в 1964 році  закінчують 22 учні.  8 випускників  отримали атестати  про закінчення  11 класу вечірньої школи. До першого класу зараховано 17  учнів. ( Котанюк Люба О., Гудзовський А.М.та ін.) На  ІІ піонерський  зліт  в 1964 році  в село Велика Севастянівка  відделеговано 20  учнів школи.

На початок 1964 - 1965 н.р. в школі  148 учнів. При школі працює   консультпункт від Христинівської середньої заочної школи. При консультпункті  діють 5-11 класи.  При консультпункті навчаються  14 учнів. Вчителем співів   стає  Телевань Микола  Антонович( пропрацював до лютого 1966 року) , старшою піонервожатою  Гребенюк Галина Іванівна. В  лютому 1965 року  учень 8 класу Файдун Володимир на районній математичній олімпіаді виявив високі знання з даного предмету і був відібраний на обласну математичну олімпіаду.В березні 1965 року  в  школі проводився конкурс на кращого читця-декламатора творів радянських письменників, присвячений 95-річниці з дня народження В.І.Леніна. Кращими читцями-декламаторами оголошено Населенко Тетяну Микитівну, Гребенюк Віру Арсентівну, Стефанюк Надію Романівну, Манойленко  Валентина, Гоменюк Любу Яківну, Мелещук Валентину Олександрівну, Галиченко Василя Миколайовича, Мастилко Сергія Григоровича. Вчителів 4 класу закріплювали за дитячими яслами для допомоги у вихованні дітей дошкільного віку. Серед випускників 1965 року відмінник навчання Поліщук В.К.

 

 

 

 

 

 

 

У вересні 1965 року( по серпень 1969 р.) директором школи стає ветеран Великої Вітчизняної війни  Нещадим Іван Андронович, який працював директором Христинівської ( залізнодорожної ) середньої школи №1.

Учні працювали в колгоспі під час літніх канікул та на навчально-дослідній ділянці - домоглися високих врожаїв зернових культур, овочів та фруктів. Так врожай цукрових буряків на навчально-дослідній ділянці становить 380 ц з га, картоплі - 200 ц з га, кормові буряки - 300 ц з га, квасолі—35 ц з га, кукурудзи – 60 ц з га. Цих високих врожаїв добилась школа тому , що всі учні школи старанно працювали на дослідній ділянці, доклали всіх зусиль, щоб всі культури були старанно доглянуті  і забезпечені мінеральними та органічними добривами.  Кращі учні  - члени гуртка юннатів, які старанно і систематично вели догляд за дослідними ділянками: Плахотнюк Марія, Ясінська Ліда, Звариченко Марія, Населенко Тетяна, Гоменюк Люба, Мелещук Валя, Стефанюк Надя, Діденко Люба, Замолитва Валя, Зінчук Тетяна, Баліцька Ольга. За сумлінну роботу на навчально-дослідних ділянках оголошено подяку з занесенням в особову справу вище названим учням та Фещенко Раїсі, Денисюк Надії, Чичилівському Василеві, Діденко Любі, Гребенюк Ліді, Діденко Тетяні, Маляр Ніні. За  сумлінну  роботу  на  колгоспних  полях  оголошено подяку з занесенням   в  особову справу слідуючим учням: Щербакову Миколі, Тімохову Петрові, Зінчук Тетяні, Населенко Любі, Населенко Марії, Найдюку Станіславу, Коломійцю Володимиру , Гаркавенко Івану, Мастилко Раїсі, Маляр Валентині. Дирекція школи звернулась до правління колгоспу ім. Котовського з проханням  відзначити сумлінну працю цих учнів цінними подарунками.

   

В кінці кожної чверті підсумовувався стан успішності учнів школи.  На кінець І чверті 1965-1966 н.р. успішність по школі становила 94,6%, процент відвідування - 97%. Із 148 учнів 142 встигають, із загального числа  учнів - 16 відмінників і 35 учнів школи навчаються на оцінки 4 і 5 . Відмінники: Гоменюк Ніна , Ясінська Зоя, Найдюк Льоня, Звариченко Ліда, Найдюк Юрій, Григоренко Галина Василівна, Рижа Люда, Рижа Оксана, Григоренко Люба, Поліщук Таня, Козоріз Катя, Біда Ганна, Ясінська Зіна, Ясінська Ліда. Гоменюк Люба, Галиченко Василь. Відмінникам навчання оголошено подяку з занесенням в особову справу. Продовжує працювати консультпункт  Христинівської середньої школи. Всіх класних керівників зобов’язано відвідати батьків учнів-заочників з метою 100% явки  їх на навчання. Вчителі згідно графіка чергують на консультпункті.18 листопада 1965 року закінчено електрифікацію шкільного  приміщення. З цією метою залучались до суспільно-корисної праці вчителі школи.  Вчителям Галиченко Петру Степановичу та Олійнику Віктору Івановичу  оголошено подяку за  проявлену старанність і   добросовісність  при  виконанні  дорученої  їм  роботи. З метою розповсюдження досвіду  виготовлення наочних посібників та їх застосування на уроках організовувались виставки виготовлених посібників та експонатів, виготовлених на уроках домоводства та праці.З 15 по 28 грудня в школі були проведені математична олімпіада, юних хіміків, фізиків та олімпіада з  німецької мови. Кожна з проведених олімпіад відрізнялась від  олімпіад  минулих років своєю масовістю. Майже половина учнів приймала активну участь і значна частина з них виявили високі знання з цих предметів, кмітливість, уміння. Високих показників в олімпіадах добились такі учні: Мазуренко Ганна, Стефанюк Надя, Населенко Люба, Мелещук Валя, Гребенюк Віра, Мельник Валя, Сухова Віра, Гоменюк Люба, Галиченко Василь, Ясінська Ліда, Ясінська Зіна, Денисюк Надя. Цим учням оголошено подяку з занесенням в особову справу.Відповідальним  за  екскурсійно - туриську роботу  в  школі призначено Мелещука Олександра П.

   

Згідно рішення  педради  кожного вівторка в кожному класі проводились політінформації ( де обговорювались події за тиждень).Відмінники навчання серед випускників 1966 року   Мазуренко Ганна П.

 

На початок 1966-1967 н.р. в школі 143 учні, на кінець року – 139;  завуч школи – Головатий М.С. (до серпня 1967 р.) На роботу в школу приходить

Козаченко Галина Тодосівна (вихователем  групи  продовженого дня).

4 травня 1967 року на 4й  районний зліт піонерів виділено делегацію в кількості 27 учнів. 19 липня 1967 року було організовано поїздку учнів школи по маршруту Орадівка – Звенігородка – Шевченково - Моринці- Корсунь – Шевченківський - Канів-Черкаси - Орадівка з метою ознайомлення учнів з рідними місцями українського кобзаря Т.Г.Шевченко. Група екскурсантів складалась з 20 учнів і трьох  вчителів -  Нещадима І.А., Мелещука О.П., Галиченко П.С., поїздка розрахована на три доби.  Відмінники навчання серед випускників 1967 року - Сухова Віра Ф., Гребенюк Віра А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

      

На початок 1967 - 1968 н.р.  в школі 146 дітей, на кінець - 141. В школі  новий  вчитель - 

Гудзовська Валентина Пилипівна.

Діє  14 гуртків: краєзнавчий – Нещадим І.А., історичний – Мелещук О.П., фізичний - Галиченко П.С., 2  математичні  гуртки (в 5-6кл. та 7-8 кл.)- Олійник В.І., літературний- Гудзовська В.П., юних натуралістів - Рижа О.Д., німецької  мови -  Манжула З.Є., юний художник - Олійник Н.С., хоровий і танцювальний - Найдюк Г.І.,  цікава математика  (3-4кл.) - Костюк М.Г., художнього  читання - (3-4кл.) - Проценко М.Н.. Зав. дослідними ділянками призначено Рижу О.Д.. Керівництво позакласним читанням доручено Григораш О.Т.  Укомплектовано групу продовженого дня в кількості 43 учні. (це учні 1957,1958, 1959,1960 років народження). Звільнено від сплати  за  харчування учнів 1-4 класів  на 100%  -  3 учні, на  50%- 7 учнів. Під постійним контролем адміністрації школи знаходиться  навчання та виховання учнів, проведення контрольних робіт, ведення журналів, стан учнівських зошитів, виконання письмових робіт учнями, система поточного обліку знань учнів, техніка  безпеки. Учні школи активно проводять акції по збору металолому та макулатури, лікарських рослин. В школі проводиться робота по вихованню в учнів гігієнічних навичок, пропаганда медичних знань силами  вчителів та медпрацівників. В кожному класі створено сантрійки, які стежать за санітарним станом учнів та класів, стежать за тим, щоб учні в школу приходили з білими комірцями, а піонери з галстуками, за провітрюванням класних  кімнат. Кожного понеділка  на  загальношкільній лінійці черговий клас підводить підсумки  санітарного стану та поведінки учнів за тиждень. В школі створена первинна організація Червоного хреста. З січня 1968 року вводиться 15-ти часова програма в 5,6,7 класах з цивільної оборони, вели класні керівники, які прослухали 3х денні курси.  Медичні теми були прочитані  медпрацівником  медпункту  села Овчарук  Галиною Павлівною. В березні 1968 року в школі знову проводиться конкурс на кращого читця – декламатора творів про В.І.Леніна. В цьому конкурсі взяли участь  33 учні. Перше місце зайняли Денисюк Надя (7 клас) і Рижа Люда (5 клас). Друге місце: Раковський Дмитро, Гоменюк Ніна,  Середенко Люба,  Порхун Наташа,  Поліщук Таня,  Гавриленко Василь.  Учням , які зайняли перше місце Денисюк Наді та  Рижій Люді надано право захищати гідність учнівського колективу  школи на  районному  конкурсі  читців-декламаторів, який відбувся 26.03.1968р. в будинку піонерів м. Христинівки. З метою кращого ведення учнівських зошитів, щоденників та збереження підручників в школі 16.03.1968р. було проведено І етап конкурсу на   кращі учнівські зошити, підручники та щоденники.

    

З травня місяця 1968 року по 20 жовтня 1970 року в школі проведено естафету  «За  Ленінське ставлення до природи», присвячену 100-річчю з дня народження В.І.Леніна та 50-річчя Ленінського комсомолу. З цією метою було створено оргкомітет в складі: Рижа Ольга Д.- біолог школи, Найдюк Галина І.- старша піонервожата,  Рижа Люда - від піонерської Ради дружини , Денисюк Надя – секретар комсомольської організації, Ясінська Зіна – член учнівського комітету. До підготовки та проведення естафети  було залучено широкі маси учнів та піонерів школи. Відмінник навчання  серед випускників 1968 року  Гоменюк Любов Яківна.

 На початок 1968 -1969 н.р. в школі 14 вчителів, 10 гуртків, навчається 131 учень. До першого класу  зараховано 20 дітей. 19 квітня 1969 року було  відкрито Ленінську кімнату та створено при ній раду ленінської кімнати в складі: голова ради – Мелещук Олександр П.(учитель історії), заступник –ст. піонервожата Найдюк Галина І., члени : Рижа Люда, Рижа Оксана, Насиленко Таня, Григоренко Люба , Поліщук Юрій,  Найдюк Юрій, Козоріз Катерина, Біда Ганна,  Поліщук Таня, Полонський Василь, Поліщук Люба, Солоненко Люда, Ясінська Зіна. Екскурсоводами Ленінської кімнати призначено цих же учнів. Випустили з школи 13 учнів. Ясінська Зіна Михайлівна отримала похвальну грамоту за відмінне навчання та відмінну поведінку. Батькам Ясінської Зіни, Денисюк Надії, Фещенко Раїси, Поліщук Раїси  вручено подяки за відмінне ставлення до своїх батьківських обов’язків, за комуністичне ставлення до виховання молодого підростаючого покоління, за гарне виховання своїх дітей. В червні 1969 року було організовано піонерський палаточний табір  «Гвоздика»  в сосновому лісі  на матеріальній базі, що надає колгосп ім. Котовського з розрахунком на 40-50 учнів. Начальником піонерського  табору призначено учителя Мелещука Олександра П., ст. піонервожатою - Козаченко Галину Т. 

Учнів розділено на дві групи, затверджено вихователями : в І групі Олійника В.І., Григораш Ольгу Т.,  в ІІ групі - Шпору Марію І. та Яценко Галину А. Відповідальною за забезпечення продуктами призначено Рижу Ольгу Д., старшим поварем – Воронкову Марію Силівну.

У вересні 1969 року директором школи призначено Галиченко Петра Степановича.

 

У вересні 1969 року в школі було відкрито другу групу продовженого дня з учнів 3-4 класів, вихователем призначено Рижу Ольгу Д.   До школи вчителем хімії приходить

Збаржевська Любов Григорівна, яка стає завучем школи та вчителем фізкультури  Юрчук Микола Іванович.

В школі 17 вчителів. До першого класу зараховано  19 учнів 1962 року народження. З вибуттям з ради Ленінської кімнати Ясінської Зіни до складу ради обрано Мазуренко Сергія.

В грудні 1969 року в школі проведено олімпіади з географії (вчитель Нещадим Іван А.), фізики – (вч.  Галиченко Петро Ст.), математики – (Олійник Віктор І.), з німецької мови - (Манжула Зінаїда Є.), хімії

( Збаржевська Любов Гр.).Для підготовки до шкільних олімпіад організовано  проведення  підготовчих заочних шкільних олімпіад.

На основі рішення батьківських зборів батьків дітей з груп продовженого дня кухарем для приготування їжі дітям  з  груп продовженого дня  призначено Поліщук Ганну Кирилівну.Завконсультпунктом  вечірньої заочної школи назначено Олійника В.І.В грудні та травні кожного навчального року писались контрольні роботи, вивчалась успішність з різних предметів.

В січні 1970 року для організації роботи по профорієнтації учнів створено профорієнтаційну комісію. Для покращення позакласної роботи створено гурток юних механізаторів на базі майстерень колгоспу ім. Котовського.   Відповідальним від школи – Мелещук О.П.,  від батьків – Найдюк Іван В.

 Випускники 1970 року - 16 учнів, до першого класу зараховано  25 дітей. Похвальні грамоти про закінчення восьмирічної школи отримали Біда Ганна, Козоріз Катерина, Поліщук Тетяна.  Батьки Біди Ганни, Козоріз Катерини, Поліщук Тетяни, Поліщук Люби, Полонського Василя, Діденко Віри  отримали  подяки  за  виховання  дітей.

 

 

 

 

  

    

     

Начальником  табору  в 1970 році призначено Олійника Віктора І., в 1971  році – Юрчука Миколу І., оздоровлено 30 дітей, робота табору тривала 20 днів. В червні 1971 року 20 учнів закінчили  школу. За відмінне навчання та зразкову поведінку  похвальними грамотами нагороджено випускників 1971 року випуску Рижу Людмилу В. та  Григоренко Любов С. За відмінне  та добре  навчання , відмінну поведінку та активне ставлення до громадських обов’язків оголошено подяки учням Рижій Люді, Населенко Тетяні, Григоренко Любі, Рижій Оксані  з  занесенням  в   особову  справу.  Подяки отримали 13 батьків.

   

Протягом 1971 -1972  н.року  директор часто від’їжджав в командировки, поступово закуповувались меблі та інші матеріальні цінності для нової школи На початок 1971 - 1972 н.р. в школу на роботу вчителем поступає Дрозд Микола Якович, Бортник Георгій Антонович. Останній випуск  в старому приміщені  школи 1972 року – 12 учнів, похвальних грамот немає. Подяки за відмінне навчання, зразкову поведінку, активне ставлення до громадських обов’язків оголошено Григоренко Галині Василівні, Ковтанюк Любові Олексіївні,  Мельник Вірі Дмитрівні. 8 батьків отримали подяки за виховання своїх дітей. Влітку 1972 року за допомогою правління колгоспу ім. Котовського при школі організовано піонерський палаточний табір «Гвоздика», де оздоровилось 50 дітей. Начальник табору М.І.Юрчук, старша піонервожата Найдюк Г.І., вихователі Олійник В.І., Козаченко Г.Т., Шпора М.І., повар техпрацівниця - Воронкова М.С.

На 1 вересня 1972 року до 1 класу зараховано 16 учнів 1965 року народження. Класовод  1 класу - Костюк М.Г. 2 класу – Шпора М.І., 3 класу - Яценко Г.А.,  класними керівниками призначено:  4 класу - Рижа О.Д., 5 класу – Мелещук О.П.,  6 класу - Григораш О.Т., 7 класу – Олійника В.І., 8 класу – Олійник Н.С., вихователями групи продовженого дня - Проценко М.Н., Козаченко Г.Т.  Заступником директора з навчально-виховної роботи  працює Дрозд Микола Якович. На початок навчального  року в школі 12 учителів .Опалювальний сезон 1972-1973  навчального року розпочався вже в новій школі. Взимку1972 року у старому шкільному приміщені сталось загорання, виникла пожежа, але приміщення нової школи вже було готове для навчання. Учнів школи було організовано для  перенесення  інвентаря  та  різних  шкільних  речей  в  нове  приміщення. 

Попередня сторінка                                               Наступна сторінка

Пошук
МОН України
Черкаська ОДА

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz